Sloboda odlučivanja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
Latest topics
» Razumni pedijatri
Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyby Dtroi sri vel 12, 2014 2:42 pm

» popis djece sa nuspojavama cjepiva
Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyby Roberto Mates pet sij 31, 2014 3:34 am

» Pozdrav ekipa
Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyby Cicibela pet sij 24, 2014 11:49 am

» Sredstva grupe - donacije
Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyby Maang čet sij 23, 2014 12:42 pm

» Aktivnosti grupe 12/2013
Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyby Maang čet sij 23, 2014 12:26 pm

Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.

Go down 
+4
ana kraly
imatic21
Maang
batak
8 posters
Autor/icaPoruka
batak
Novi član
Novi član
batak


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyned srp 28, 2013 3:12 pm

Evo zapisnik sa našeg prvog sastanka.

Mjesto: Arena Centar, Zagreb
Vrijeme: 17 h, trajanje do 19 h.
Broj prisutnih: 9, te 4 djece.

1. točka: Prijedlozi potencijalnih suradnika:
Udruga Roda- kontaktirali, zaključili smo da nemaju pravnu pomoć kao niti mi, i da trebamo tek ustanoviti poklapaju nam li se ciljevi i način rada.
Udruga Svod- Slovenska udruga za necijepljenje
Udruga Život ili cijepljenje- kontaktirali, ne odgovaraju nam do sada.
Dr. Gajski- javila nam se e mailom kao podrška i ponudila prijedloge za početak.
Pravnica Dijana Kesonja- preporuka prijateljice i udruge Život ili cijepljenje, nismo još kontaktirali.
Dr. S. Sladoljev
Dr. Lucija Komljenović
Krešimir Mišak

2. Većinskim glasovanjem odlučujemo osnovati udrugu građana, registrirati ju. DOgovaramo cilj i statut udruge, što će biti priloženo ovdje kada se napiše. Također predlažemo da  je korisno biti ogranak Slovenske udruge ili ostati autonoman. Moramo se informirati i kontaktirati ih za jedan put. Raspravlajmo o načinu rada udruge i hijerarhiji koju želimo ostaviti fleksibilnom i direktnom, poučeni iskustvima nekih prisutnih koji su već bili u udrugama.

3. Nakon osnivanja udruge potražit ćemo pravnu pomoć te tek nakon toga pozvati medijske ličnosti ili izaći u javnost.

4. Dodjeljujemo zadatke za drugi sastanak, te dogovaramo način komunikacije, osnivanje uže grupe za razmjenu informacija tijeka organizacije, koja neće ostati zatvorena kako će se broj ljudi koji žele i mogu organizirati pridruživati.

5. Dogovaramo idući sastanak krajem mjeseca i mjesto sastanka. Razmjenjujemo iskustva i pozitivno ozračje ovog prvog sastanka.
[Vrh] Go down
Maang
Admin
Admin
Maang


Broj postova : 34
Join date : 27.07.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyned srp 28, 2013 3:20 pm

Odlično zagrepčani Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. 2854416159 . Splitska ekipa je također imala sastanak. Bilješke nisu kod mene, ali svakako će biti objavljene i ovdje, tako da možemo zajedno djelovati Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. 1516096541 
[Vrh] Go down
https://slobodaodlucivanja.forumcroatian.com
imatic21
Novi član
Novi član



Broj postova : 1
Join date : 28.07.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptypon srp 29, 2013 8:46 am

27.7.2013.Kameleon (zgrada Guliver Energije)
17h-20.15

Zadaci koje smo postavili nakon prvog sastanka:

1.Pronaci lijecnika opce prakse koji nece praviti problem oko cijepljenja, odnosno da vodi dijete kao cijepljeno ili?
Kao prvu bitnu tocku sam istakao da trebamo svi naci lijecnika koji jednako misli kao mi te se prebaciti kod njega; ali smo onda pomislili kako bi nas bilo previse...sto na kraju ispada odlicno, jer zbog roditeljske nesloge sustav nas lako savladava. Dakle ako iskrsne problem bolje da zariste nas bude na istom mjestu i sa istim uvjetima.

2. Osnivanje udruge. Naziv udruge; siri pojam, sire djelovanje, idejni logo lake prepoznatljivosti i idejne poruke. Da bi okupili sto veci broj clanova naziv vezati za zdravlje, djecu i sl. Trebali bi svi predlagati i zajednicki usvojiti najbolji naziv.
Sloboda odlucivanja o obaveznom cijepljenju i sl bi bilo u opisu djelovanja.
Kao udruga bi se trebali vezati iskljucivo uz rijeci "Sloboda odlucivanja o obaveznom cijepljenju", a odluku da li je cjepivo dobro ili nije nastojati zaobici, jer nas to trenutno “ne muci”, odnosno nekoga da nekoga ne, a nama svi trebaju! Naravno da cemo o tome pricati individualno, ali kao udruga bi to trebali izbjegavati. Nasa misija bi dakle bila vezana uz samostalno odlucivanje o svom zdravlju.


3.Povezivanje sa udrugom iz Slovenije,  (sa ciljem koordinacije istosmjernog djelovanja)

4.Pronaci pravnika koji poznaje situaciju, i da je po mogucnosti istog uvjerenja. Upoznati članove sa njihovim pravima i kako se postaviti prema pedijatrima i sl.
*Trenutni prijedlog je da ne odbijamo cijepljenje, vec da kao brizni roditelji trazimo putem detaljnog upitnika sve podatke o cjepivu...(tako da ne odbijamo cjepivo vec da lijecnici budu kocnica, jer su po zakonu duzni dati nam sve podatke, a naravno ne znaju bitne stvari o cjepivima i njihovom ucinku op.a.). Tako da svojim postupkom ne krsimo zakon, vec ga oni krse. Dakle nikada ne potpisivati da ne zelimo cjepivo, vec samo trazimo informaciju crno na bijelo!!



Dodatna razmisljanja:

- Cim se konsolidiramo unutar udruge, krenuti sa javnim istupom (prethodno predvidjeti svaki korak). Savjet: za glasnogovornika predlazem Kresimira Mišaka ili nekoga njegovih karakteristika. Sada dok pisem shvacam da javna osoba ima najveci utjecaj na javnost!! Pada mi na pamet i Jacques Houdek (otac dvoje djece), ali svakako osoba koja vjeruje i nece odustati.

- Da bi se clanovi kvalitetnije indenificirali sa udrugom i bolje se medjusobno povezali, trebali bi se ukljuciti kao udruga u humanitarne akcije ili ih sami organizirati. U iste ukljuciti i nasu djecu.

Prvi sastanak je protekao iznad svih očekivanja; prekrasni pojedinci, izuzetno pozitivnog stava, dubokih misli…I apsolutno nezaustavljivi u svome cilju!!!

Na sastanku nas je bilo 14 odraslih, i mislim dvoje djece (igraonica je u sklopu pa nisu djeca bila sa nama). Ali kao sto sam rekao svaka veca brojnost u ovom trenutku nije bitna, dapace.

Kao posljednje i jako bitno bi rekao da je prvi korak/cilj ostvaren, udruzili smo snage, i vise nismo sami!!

Sljedeci sastanak bi namjestili nakon Vas u Zagrebu, pa da ovaj put imamo Vaše informacije, zakljucke i nove ideje.

Cujemo se.
[Vrh] Go down
ana kraly
Novi član
Novi član



Broj postova : 2
Join date : 29.07.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptypon srp 29, 2013 12:20 pm

Sjajno Splićani!
[Vrh] Go down
taraman
Novi član
Novi član
taraman


Broj postova : 5
Join date : 29.07.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptypon srp 29, 2013 7:51 pm

Pozdrav
Šta se tiče udruge život ili cjepljene.....osnovitelj je otišao u Australiju i nekome ništa tako da ni nećete dobit nikoga.
Mi smo organizirali predavanje SVOOD u ZG ako se možda neko sječa i na žalost nije bilo nekog odziva, a možemo to još jedanput napravit ako bude zainteresiranih ili neki drugi predlog pa ću ja stupit u kontakt jel se znamo.

[Vrh] Go down
http://www.ibt2.org/
marijo
Novi član
Novi član



Broj postova : 2
Join date : 30.07.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptyuto srp 30, 2013 9:26 pm

Pozdrav
Pozdravljam zagrepcane i sve ostale diljem lijepe nase ali i izvan nje koji nisu "protiv" cijepljnja nego su ZA SLOBODU ODLUCIVANJA i pravo na valjanu informaciju o svemu sto ih se izravno tice a pogotovu na sto ih se prisiljava pa tako i o cijepljenju. Nazocio sam sastanku u Splitu i sto reci osim da je bilo odlicno druzenje uz kavicu te da se radujem sljedecem i bit ce mi jako zao ako zbog prirode posla ne budem moga nazocit. No za sljedeci sastanak mislim da bi trebao neko bas biti voditelj sastanka, a vec se nekako cini mi se iskristalizirao, pa da vodi sastanak, tako da se izbjegne pricanje uglas i preskakanje s teme na temu jer eto to mi je nekako zao sto nisam mogao cuti o cemu neko drugi prica jer vec slusam nekog, ali ovo je i bilo druzenje uz kavicu a ne sastanak u pravom smislu.
Pisanje sam zapoceo namjerno sa naglaskom da mi nismo "protiv" nicega nego da smo za "slobodu", to je rijec kojom su ispunjena usta zapadnih oligarha i kojom porobise citavu planetu, epa tom rijecju im treba i uzvratit, odnosno tuci ih njihovim oruzjem, svim silnim zakonima koje su sami napisali i nametnuli, pa dopunit zdravorazumske i logicne municije te zasladit medijima, koji su takode njihovo oruzje, ako ikako bude moguce.
Posustat ili nedaj boze odustat nesmijemo jer ni farmaceutske a ni ostale bolesne korporativne nemani ne staju, ne posustaju niti odustaju od stvaranja sve vece dobiti na racun nase djecice i beba koje im se nemogu suprostavit, nemogu im postavit pitanje niti razumit odgovore sve i da ih dobiju i na tu kartu bolesni umovi i igraju, dakle na nama je da zaigramo koliko god lose stajali sa adutima.
Neka nam je sa srecom, zivi i zdravi bili.
[Vrh] Go down
bernarDamian
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 01.08.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptypet kol 02, 2013 2:29 pm

Jedva čekam drugi sastanak, nadam se da ćemo bit u mogućnosti da dođemo!! Drago mi ke da se to sve negdje pokrenulo. :)
[Vrh] Go down
batak
Novi član
Novi član
batak


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptysub ruj 07, 2013 7:28 am

sastanak drugi danas, 17 h, birc Zeleni vrtić,ul.Luje Naletilića
[Vrh] Go down
gorana123
Novi član
Novi član



Broj postova : 1
Join date : 30.09.2013

Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Emptypon ruj 30, 2013 8:29 pm

amo organizirat drugi sastanak u splitu???
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty
PostajNaslov: Re: Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.   Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013. Empty

[Vrh] Go down
 
Sastanak prvi:Zagreb i Split 27.7.2013.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» sastanak drugi, Zagreb, 7.9.
» Kalendar cijepljenja 2013.
» Aktivnosti grupe 12/2013

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Sloboda odlučivanja :: Off topic :: Susreti forumaša-
Forum(o)Bir: